Aktualności OZP 2021OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kryształowy Koliber 2021

Pani Elżbieta Drobik laureatem Kryształowego Kolibra w kategorii Pielęgniarka / Dietetyk/ Edukatorska Roku 2021

W uznaniu zaangażowanie i woli niesienia bezinteresownej pomocy diabetykom dnia 20 grudnia 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Stargardzie Pani Elżbieta Drobik odebrała statuetkę Kryształowego Kolibra z rąk członka Zarządu Głównego PSD Eugeniusza Tworka. W uroczystym wręczeniu statuetki uczestniczyli:


Od wielu lat corocznie Oddział Powiatowy PSD w Wałczu organizuje turnusy wypoczynkowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem również wśród diabetyków, dla których corocznie jest zabezpieczany jeden z turnusów zawierający bloki integracyjno edukacyjne. Niestety z powodu pandemii Covid przez ostatnie dwa lata zawiesiliśmy organizację tego wydarzenia . Mam nadzieję, że w 2022 roku weźmiemy czynny udział w zaplanowanym pięciodniowym turnusie integracyjno edukacyjnym dla diabetyków z Oddziału Zachodniopomorskiego PSD w Ośrodku „Warta” w Świnoujściu w dniach od 04 do 08 maja 2021 roku.


ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY W ŚWINOUJŚCIU 2021-11-18

Jak co roku, tak i w tym roku Zarządu Oddziału Grodzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Świnoujściu zorganizował uroczyste spotkanie z okazji Światowego Dnia Cukrzycy. Przewodnim tematem spotkania był dostęp do opieki diabetologicznej w okresie pandemii Coronavirusa.

Nasze spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Prezydenta Świnoujścia pan Janusz Żmurkiewicz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie pani Gabriela Poniedziałek Petruk, pani doktor Maria Pupek z Poradni Diabetologicznej w Świnoujściu, PrezesPSD Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego pan Eugeniusz Tworek, Opiekun Domu Kultury Słowianin pani Magdalena Piłat, Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów pani Irena Sękala oraz Dziekan Akademii Każdego Wieku pani Elżbieta Bruch.


VI Konferencja Diabetologiczna „Ramię w Ramię z Cukrzycą”

Dnia 22 października 2021 r. w Stargardzkim Starostwie Powiatowym została zorganizowana konferencja „Ramię w Ramię z Cukrzycą”. Konferencję otworzyła Pani Elżbieta Drobik, Prezes Stowarzyszenia Edukacja Zdrowie Aktywność, organizator konferencji wraz ze Starostą Stargardzkim Panią Iwoną Wiśniewską. Na program konferencji złożyły się wykłady:


Plakat  na ŚDC 2021Zmarła
Kazimiera Salwińska

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Grodzki w Świnoujściu informuje, że w dniu ósmego października br zmarła długoletnia, najstarsza nasza członkini, Kazimiera Salwińska. Żyła 98 lat. Pochowana została na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu.


W imieniu PSD OG Świnoujście składam Rodzinie wyrazy współczucia
Prezes Teresa WilczekPolskie Stowarzyszenie Diabetyków laureatem nagrody „Dla Zdrowia i Pacjenta”

Dnia 11.02 br. podczas  „XV Forum Organizacji Pacjentów” nagrodzono organizacje, które poprzez swoją działalność szczególnie przyczyniły się do wsparcia osób chorych oraz promocji zdrowia.
Okolicznościowe nagrody „Dla Zdrowia i Pacjenta” to wyróżnienia ustanowione w 2020 roku przez Rzecznika Praw Pacjenta, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej dla organizacji działających dla dobra pacjentów. Nagroda jest przyznawana corocznie w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego w trzech kategoriach: prawa i bezpieczeństwo pacjenta, profilaktyka zdrowia oraz wolontariat i działalność społeczna.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zostało wyróżnione w kategorii „Profilaktyka” za działania w społeczeństwie na rzecz profilaktyki cukrzycy i jej powikłań w skali ogólnopolskiej oraz regionalnej.


Przedstawiamy tegorocznych laureatów nagrody Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków
 “Kryształowy Koliber”:

[Zobacz wykaz laureatów “Kryształowy Koliber”]


Przekaż swój 1% na POLSKIE STOWARZYSZENIE DIABETYKÓW  KOŁO NOWOGARD


Szczepienie przeciwko COVID-19

Pełna informacja znajduje się pod załączonym linkiem

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja


„o dobrym, zdrowym i szczęśliwym życiu”

Zapraszam do udziału online w wykładach Pani dr Marzeny Kargul są one dostępne na facebooku Marzena Kargul na kanale youtube Marzena Kargul

Kilka słów autora o idei przedsięwzięcia:

„Chyba dość oczywiste jest, że w związku z moim zawodem będzie sporo wiadomości z dziedziny medycyny, ale nie chcę mówić o leczeniu chorób. Chcę skupić się na profilaktyce, zdrowych nawykach żywieniowych i stylu życia. Na pewno będę też mówić o tym, jak dbać o swoje zdrowie psychiczne, bardzo ważne w obecnych, trudnych czasach. Chcę podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami i sposobami na to, jak radzić sobie z traumą, stresem, złymi emocjami. Jednym zdaniem, chcę opowiadać Wam o dobrym, zdrowym i szczęśliwym życiu, które możemy wieść wszyscy.”

Kilka słów o Pani dr Marzenie Kargul Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Nowogard praktycznie od pierwszych dni reaktywacji swojej działalności zwróciło się z prośbą do Pani dr Marzeny Kargul o przeprowadzenie wykładów z zakresu powikłań neurologicznych w cukrzycy. Pierwszy wykład był w marcu 2010 roku, po nim były następne. Pani dr czynnie zaangażowała się w życie naszego stowarzyszenia. Uczestniczy w spotkaniach i uroczystościach organizowanych przez Koło Nowogard, Oddział Powiatowy w Goleniowie oraz Oddział Zachodniopomorski PSD. Od 10 lat prowadzi wykłady w Nowogardzkiej Szkole Cukrzycy. Jest również inicjatorem i założycielem „Szkoły Cukrzycy” w Gryfinie. Mimo pandemii korona wirusa, który przerwał w marcu wkłady IX edycji naszej „Szkoły Cukrzycy”. Pani doktor doprowadziła do końca blok edukacyjny. Pandemia koronawirusa w bardzo skuteczny sposób wykluczyła między innymi i nasze środowisko z możliwości bezpośredniego udziały w życiu publicznym. Diabetycy są szczególnie narażeni są na stres ze względu na chorobę, gdzie przymusowa izolacja zdecydowanie zwiększa jego nasilenie. Wykłady Pani dr Marzeny Kargul pomogą diabetykom przybliżyć sobie zawiłości psychiki ludzkiej i tym samym zdecydowanie lepiej przejść przez ten trudny okres. Eugeniusz Tworek Prezes Oddziału Zachodniopomorskiego PSD

Eugeniusz Tworek
Prezes PSD
Oddziału
Zachodniopomorskiego


COVID -19  SZCZEPIENIA