Aktualności OZP 2020


Wczasy – Oddział Powiatowy Wałcz


Od wielu lat corocznie Oddział Powiatowy PSD w Wałczu organizuje turnusy wypoczynkowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Pandemia koronawirusa w roku 2021 pokrzyżował i w pewnym stopniu ograniczył zakres zaplanowanych turnusów, lecz jednakże nie całkowicie. Mino tak trudnego czasu w roku 2020 uczestniczyli w nich również diabetycy. Organizatorzy pokładają wiarę, że pandemia zostanie opanowana w dostatecznym stopniu abyśmy mogli licznie korzystać z przedłożonej oferty na 2021 rok. Pragnę poinformować, że został również zaplanowany w bardzo atrakcyjnej cenie pięciodniowy turnus edukacyjno – wypoczynkowy dla diabetyków z Oddziału Zachodniopomorskiego PSD w Ośrodku „Warta” w Świnoujściu w dniach od 12 do 16 maja 2021 roku.
Załączam do informacji wykaz wszystkich turnusów wraz z terminami, cenami oraz wykazem ośrodków.
W pierwszej stronie wykazu znajdują się dane do kontaktu i zasad rezerwacji poszczególnych turnusów.


ZOBACZ – Wykazy wczasów 


   Eugeniusz Tworek
        Prezes PSD
          Oddziału
Zachodniopomorskiego


Światowy Dzień Cukrzycy rok 2020

Nie mamy możliwości w tym roku zorganizować tradycyjnych obchodów Światowego Dnia Cukrzycy. Jest, jednakże możliwość prowadzenia działalności za pośrednictwem elektronicznych środków przekazu. Zapraszam wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z cukrzycą do bezpośredniego udziału w Wirtualnej Konferencji dla osób chorych na cukrzycę na profilu www.mojacukrzyca.org.
Konferencja odbędzie się 14 listopada 2020 r. w godz. od 10:00 do 18:30.
Udział w konferencji jest bezpłatny, aby wziąć w niej udział należy się zarejestrować.
Opis oraz szczegółowy program konferencji wraz z formularzem rejestracyjnym jest dostępny pod linkiem: www.mojacukrzyca.org/konferencja    Eugeniusz Tworek
     

Prezes PSD
       Oddziału
     Zachodniopomorskiego


Zmarł
Jan Mieczysław Zarajko 

Skarbnik Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków
Prezes Oddziału Rejonowego PSD w Przemyślu
 
Z ogromnym bólem przyjęliśmy otrzymaną informację o odejściu naszego kolegi Jana Mieczysława Zrajko. Odszedł nasz kolega i przyjaciel, wspaniały człowiek w pełni zaangażowany w społeczna pracę na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy. Zawsze był przepełniony energią, pełen pomysłów jak pomagać innym.

Zachodniopomorscy diabetycy pogrążeni w smutku i bólu składają kondolencje rodzinie Jan Mieczysław Zarajko oraz wszystkim przemyskim diabetykom. Korona wirus zabrał nam człowieka, który mógł jeszcze tak wiele uczynić dobra dla innych.