X Edycja Nowogardzkiej „Szkoła Cukrzycy

11 czerwca 2021 rusza

X Edycja Nowogardzkiej „Szkoła Cukrzycy”

Cukrzyca na początku nie boli, lecz powoli niszczy nasz organizm generując powikłania. Nieświadomi zagrożenia na ogół bagatelizujemy pierwsze sygnały. Bywa, że latami nie wiemy o tym, że problem cukrzycy już nas dotyka. Za naszą niewiedzę możemy zapłacić wysoką cenę. Lecz nie musi tak się stać, aby na czas zareagować pogrzebana jest nam wiedza o tej chorobie. Już dziesiąty rok w Nowogardzie jest prowadzona nieodpłatna edukacja dla osób z cukrzycą ich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych problemem cukrzycy w formie Szkoły Cukrzycy, której mottem są słowa prof. Joslina.

„Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej”

Przez dziewięć poprzednich lat prowadzenia szkoły zajęcia odbywały się jeden raz w miesiącu. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną zwiększamy częstotliwość zajęć i cały materiał edukacyjny zostanie zaprezentowany uczestnikom w ciągu trzech letnich miesięcy (czerwiec, lipiec, sierpień). Uczestnikiem szkoły można zostać przychodząc bezpośrednio na wykłady. Zajęcia dla wszystkich uczestników są bezpłatne. Pytania w sprawie „Szkoły Cukrzycy” można zgłaszać telefonicznie pod nr.: 500 553 190 lub za pośrednictwem e-mail cukrzycanowogard@wp.pl

Czym jest Szkoła Cukrzycy?

Jest to ogólnopolski projekt Federacji „Porozumienia Zielonogórskiego” i Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków pod nazwą „Szkoła Cukrzycy” jest kampanię na rzecz zapobiegania cukrzycy, jej powikłaniom oraz propagowaniu aktywnej postawy wobec tej choroby. Spotkania edukacyjne są prowadzone pod kierownictwem naukowym Katedry        i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Spotkania prowadzi lekarz, który w przystępny i zrozumiały sposób dla każdego uczestnika omawia poszczególne zagadnienia związane z cukrzycą. Na każdym ze spotkań jest omawiane inne zagadnienie dotyczące cukrzycy. Cykl edukacyjny jest tak ułożony, że uczestnik szkoły na ośmiu wykładach zdobywa profesjonalną wiedzę o cukrzycy, jej leczeniu, diecie, powikłaniach jakie niesie ze sobą cukrzyca oraz staje się świadomy nieuchronnych powikłaniach, jeżeli zostanie zbagatelizowana ta cicha i podstępna choroba. Ta wiedza jest w zasięgu każdego, wystarczy poświęcić około półtorej godziny i przyjść na wykład.

Gdzie obywają się wykłady?

Wykłady będą prowadzone w Nowogardzie w Świetlicy Środowiskowej im. św. Jana Pawła II nr 2 (znajdującej się na terenie parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego) Zajęcia rozpoczynają się o godz. 16:00.

Lekarzem prowadzącym Nowogardzką „Szkołę Cukrzycy” jest Pani dr Marzena Kargul.

Terminy i tematy wykładów:

W X edycji szkoły zostały zaplanowane dodatkowe działania adresowane do jej uczestników w postaci bezpłatnych:

W imieniu Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Nowogard oraz Pani dr Marzeny Kargul serdecznie zapraszam do udziału w X Edycji Nowogardzkiej „Szkoły Cukrzycy

Partnerami X Edycji Nowogardzkiej „Szkoły Cukrzycy są:

  1. Urząd Miejski w Nowogardzie www.nowogard.pl
  2. Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie
  3. Firma Ascensia Diabetes Care
  4. Dziennik Nowogardzki
  5. Portal informacyjny  http://www.wnowogardzie.pl/

Eugeniusz Tworek

Prezes

Oddziału

Zachodniopomorskiego

PSD

Możesz również polubić…