„Zdrowie dla Wszystkich – Cukrzyca i Ja”

Nowogardzcy diabetycy w dniu 04 września 2020 r. uczestniczyli w Stargardzie w plenerowym przedsięwzięciu pod hasłem: „Zdrowie dla Wszystkich – Cukrzyca i Ja”. zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja – Zdrowie – Aktywność ze Stargardu.
Stowarzyszenie Edukacja – Zdrowia – Aktywność prowadzi działania na rzecz promocji zdrowego stylu życia wspierające chorych zmagających się z cukrzycą, otyłością i chorobami układu krążenia. Jest ono znane diabetykom zachodniopomorskich z wielu działań ukierunkowanym na cukrzycę. Spotkanie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Pani Elżbieta Drobik zapoznając zebranych z celami jakie realizuje stowarzyszenia, dziękując wszystkim, którzy wspierają jego działalność.
Plenerowe spotkanie w stargardzkim szpitalu składało się z trzech głównych paneli
•    edukacyjnego,
•    poświęconego aktywności fizycznej
•    panelu artystycznego
W panelu edukacyjnym znalazły się wykłady dietetyka Pani Adrianny Jankowskiej oraz diabetologa Pani Doroty Cylka.
W panelu aktywności fizycznej prowadzonym przez Panią Ewę Dybowską nie zabrakło elementów umiarkowanego wysiłku fizycznego w pokazie chodzenia z kijkami nordic walking.
W panelu artystycznym malarka ze Stargardu Pani Maria Proskurowska poprowadziła konkurs plastyczny w którym uczestnicy spróbowali swoich sił w malarstwie.
Ponadto ze względu na pandemię koronawirusa znalazły się elementy poświęcone obchodom Światowego Dnia Cukrzycy. Zainteresowane osoby mogły wykonać rwnież bezpłatnie badanie EKG
Uczestnicy spotkania spędzili miło i pożytecznie czas, pogoda również ich nie zawiodła.

W imieniu własnym oraz diabetyków z koła PSD w Nowogardzie oraz koła PSD w Stargardzie składam serdeczne podziękowanie wszystkim organizatorom a w szczególności Pani Prezes Elżbiecie Drobik.

Udział nowogardzkich diabetyków został dofinansowany
przez Urząd Miejski w Nowogardzie
www.nowogard.pl

  

Eugeniusz Tworek
        Prezes PSD
         Oddziału
Zachodniopomorskiego