Zachodniopomorskie Cukrzycaria – Warsztaty cz. II

W dniu 22.03.2024 r. w II LO w Nowogardzie odbyły się drugie warsztaty dla młodzieży z Nowogardu i okolic w ramach projektu Zachodniopomorskie Cukrzycaria. Ponownie w warsztatach udział wzięło ponad 50 cioro uczniów szkół średnich. Podczas warsztatów prowadzonych przez Pana Szymona Pilipczuk- Członka Koło Młodych Diabetyków przy Zachodniopomorskim Oddziale PSD oraz Panią Wioletę Pilipczuk – koordynatora projektu, młodzież zdobyła wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie dietetyki, zdrowego żywienia i suplementacji wit. Uczestnicy warsztatów poznali pojęcia Indeksu Glikemicznego, Ładunku Glikemicznego, nauczyli się obliczać dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz przeliczać posiłki na wartości węglowodanowe, białkowe i tłuszczowe.

Uczestnicy warsztatów zdobyli wiedzę o węglowodanach, białkach i tłuszczach, jak również opracowali własne „zdrowe posiłki”, które przeliczyli pod kątem kalorycznym oraz składu węglowodanów białek i tłuszczy. Zdecydowanie młodzież uświadomiła sobie jak ważną rolą jest jakość i odpowiedni dobór ilości składników spożywanych produktów, częstotliwość jedzenia oraz zaspokajanie zapotrzebowania energetycznego dla naszego organizmu.

Dzięki zdobytej wiedzy młodzież przygotowuje zdrowy catering do konferencji w ramach projektu Zachodniopomorskie Cukrzycaria.

Serdeczne podziękowania kierujemy nauczycielom i pedagogom z ZS nr 1 w Nowogardzie za udział i pomoc w organizacji warsztatów 🙂 Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Społecznik na lata 2022-2024. Program zainicjowany przez Marszałka Woj. Zach. Pom.

#PomorzeZachodnie#ProgramSpołecznik#społecznik#KARR

#Cukrzyca#zdrowie#ZachodniopomorskieCukrzycaria

Eugeniusz Tworek
Prezes PSD
Oddziału
Zachodniopomorskiego

Link do foto relacji