Zachodniopomorskie Cukrzycaria – Warsztaty cz. I

W ramach „Programu Społecznik 2022-2024” Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki PSD we współpracy z Kołem Młodych Diabetyków przy Oddziale Zachodniopomorskim PSD w II LO w Nowogardzie był prowadzony projekt „Zachodniopomorskie Cukrzycaria”.

Po ukończeniu naboru młodzieży do warsztatów/ zajęć dot. cukrzycy i chorób metabolicznych od 1 marca 2024 r. w II LO w Nowogardzie rozpoczęto realizację projektu. Od 1 do 22 marca 2024 – jest prowadzony cykl zajęć dot. cukrzycy i chorób metabolicznych oraz warsztaty z zakresu suplementacji witaminowej, który w dniu 23 marca zakończy się konferencją Zachodniopomorskie Cukrzycaria.

W dniu 15 marca odbyły się warsztaty z wiedzy teoretycznej, w których uczestniczyło ponad stu słuchaczy. Warsztaty były poprowadzone przez członka koła młodych diabetyków Pana Szymona Pilipczuka oraz prezesa oddziału województwa zachodniopomorskiego Eugeniusza Tworka przy wsparciu Pani Wiolety Pilipczuk – koordynatora projektu, oraz bezpośrednio zaangażowanych nauczycieli. Był to jeden z elementów warsztatów, następny jest zaplanowany na 22-03-2024.

Eugeniusz Tworek
        Prezes PSD
          Oddziału
Zachodniopomorskiego