XVI Plenerowe rozmowy o cukrzycy w „Zielonej Kuźni”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

18 maja 2023 w Zielonej Kuźni odbyło się spotkanie integracyjne diabetyków PSD z Koła Nowogard oraz z Oddziału Powiatowo-Grodzkiego Świnoujście. W tym roku pogoda okazała się życzliwa i mogliśmy spędzić znaczną część czasu poza obiektem „Zielonej Kuźni”. Aby to był czas przeznaczony na aktywność fizyczną zadbał kol. Tadeusz Łukaszewicz, który zabezpieczał również nagłośnienie i oprawą muzyczną. W spotkaniu uczestniczyli również:

Zastępca Burmistrza Nowogardu Pan Bogdan Jaroszewicz, dyr. Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie Pan Kazimierz Lembas, dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej im. S. Żeromskiego w Nowogardzie Pani Aneta Wysoszyńska, Diabetologiczna Pielęgniarka Pani Eżbieta Drobik, Przedstawiciel Firmy Ascensia Diabetes Care Pan Krzysztof Wasilewski. Ważnym elementem spotkania była możliwość uczestniczenia w panelu edukacyjnym, na który złożyły się prelekcje o nowoczesnych systemach monitorowania cukrzycy. Diabetologiczna pielęgniarka Pani Elżbieta Drobik omówiła Sensor FreeStyle Libre 2, w którym

System Flash w sposób ciągły mierzy poziom glukozy przez cały dzień bez potrzeby nakłuwania opuszki palca. System został stworzony, aby zastąpić potrzebę wielokrotnego użycia igły w ciągu dnia. Sensor noszony na tylnej części ramienia mierzy poziom stężenia glukozy w płynie śródtkankowym za pomocą niewielkiego, miękkiego włókna znajdującego się pod skórą. 

Przedstawiciel Firmy Ascensia Diabetes Care Pan Krzysztof Wasilewski omówił System CGM Eversense gdzie Sensor Eversense jest implantowany pod skórę. System CGM Eversense wystarcza do 6 miesięcy w ten sposób eliminuje niedogodności i uciążliwości związane z częstym zakładaniem sensora. Dzięki temu zarządzanie cukrzycą przebiega znacznie łatwiej.

Prezes koła Nowogard wspólnie z Zastępcą Burmistrza Nowogardu Panem Bogdanem Jaroszewiczem zaprezentowali mobilny zestaw nagłośnieniowy Vonyx, który koło PSD Nowogard zakupiło ze środków pozyskanych w ramach otwartych konkursów ofert prowadzonych przez Urząd Miejski W Nowogardzie.  W spotkaniu uczestniczyło 54 diabetyków

W imieniu własnym oraz zarządu Koła PSD Nowogard składam serdeczne podziękowania:

  • Diabetykom ze Świnoujścia za udział w spotkaniu.
  • Nadleśnictwu Nowogard za użyczenie obiektu.
  • Leśniczemu Panu Jarosławowi Olczykowi za pomoc w organizacji spotkania.
  • Zastępcy Burmistrza Nowogardu Panu Bogdanowi Jaroszewiczowi za reprezentowanie władz Gminy Nowogard.
  • Pani Elżbiecie Drobik za prowadzenie część edukacyjnej.
  • Panu Krzysztofowi Wasilewskiemu za prowadzenie część edukacyjnej.
  • Panu Tadeuszowi Łukaszewiczowi za oprawę muzyczną oraz prowadzenie spotkania.
  • Koleżankom i kolegom z Oddziału Powiatowo-Grodzkiego PSD Świnoujście za pomoc w przygotowaniu grilla.
  • Koleżankom i kolegom z Koła Nowogard, którzy przygotowali obiekt i zadbali o to, aby uczestnicy spotkania spędzili w miłej i sympatycznej atmosferze.

Udział Nowogardzkich diabetyków został dofinansowany
przez Urząd Miejski w Nowogardzie
www.nowogard.pl

Eugeniusz Tworek
        Prezes PSD
          Oddziału
Zachodniopomorskiego