XVI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne „DIABETICA EXPO 2012″

2012-09-22/23 Toruń  

XVI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne „DIABETICA EXPO 2012” X Ogólnopolskie Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości.

SONY DSC

DIABETICA EXPO jest to ważne spotkanie środowiska medycznego i pacjentów dotkniętych problemem cukrzycy oraz firm, które wystawiają swoje produkty skierowane do diabetyków.
Celem Sympozjum jest popularyzacja najnowszych osiągnięć diabetologii jest to również forum dyskusji i platforma wymiany doświadczeń na temat środków i metod leczenia oraz zapobieganiu cukrzycy pomiędzy lekarzami i pacjentami. W tych dwóch dniach w Auli UMK w Toruniu zgromadziło się  około 3000 uczestników i 42 wystawców. Adresatami wykładów na Sympozjum byli lekarze, pielęgniarki oraz diabetycy. Funkcję Przewodniczącej Komitetu Naukowego objęła Prof. dr hab. med. Irena Ponikowska Kierownik Katedry i Kliniki Balneologii i Chorób Przemiany Materii CM UMK w Bydgoszczy. Patronat naukowy nad Sympozjum objął Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Współorganizatorem Sympozjum  był Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Eugeniusz Tworek
Prezes PSD
Koła Nowogard