X Plenerowe Rozmowy o Cukrzycy w „Zielonej Kuźni”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 15 czerwca 2019 odbyło się kolejne spotkanie nowogardzkich diabetyków w Zielonej Kuźni w tym roku gościliśmy w Płotkowie grupę diabetyków z Drawska Pomorskiego. Jest to już z dziesiąty rok z rzędu, w którym dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Nowogard  diabetycy  mogą  spędzić  zdrowo
i miło czas. 
Zielona Kuźnia położona jest w samym sercu lasu, w środku Puszczy Goleniowskiej, pośród wspaniałych starodrzewi buka i dęba z urokliwą rzeką Trzechelską Strugą oraz zarastającymi śródleśnymi jeziorkami. Izba jednorazowo mieści ok. 80 osób, wyposażona jest w drewniane stoły, ławki, sprzęt multimedialny, duży grill wykorzystywany do przyrządzenia posiłku i zaplecze sanitarne. Obiekt wyposażony jest w urządzenia oraz materiały niezbędne do prowadzenia zajęć tj. tablice informacyjne, gabloty prezentujące elementy przyrody.
W spotkaniu uczestniczyło 47 osób wśród których byli Zastępca Burmistrza Nowogardu Pan Krzysztof Kolibski, dyr. SPSR Nowogard Pan Kazimierz Lembas oraz dyr. Nowogardzkiej Biblioteki Pani Aneta Wysoczańska. Jak co roku pozostanie w naszej pamięci szczególna specyfika tego miejsca, na którą składa się miedzy innymi urok i atmosfera wnętrza i otoczenia Zielonej Kuźni. Leśniczy z Leśnictwa Trzechel Pan Jarosław Olczyk zadbał aby pod grillem zapłonęło ognisko, na którym zostały przygotowane potrawy.
Nie było szans aby spożywane pokarmy podniosły poziomy cukru diabetykom, zadbali o to sami diabetycy przy udziale pana Tadeusza Łukasiewicza organizując wiele atrakcji na zewnątrz obiektu, które wymagały sporo ruchu i wysiłku fizycznego o dopełnienie. Pan Tadeusz Łukasiewicz zabezpieczając podkład muzyczny spotkania nie pozwolił aby diabetycy pozostawali zbyt długo bez ruchu. Spotkanie przebiegało we wspaniałej koleżeńskiej atmosferze.

W imieniu własnym oraz diabetyków składam serdeczne podziękowania:

1.    Urzędowi Miejskiemu w  Nowogardzie, który dofinansował spotkanie
2.    Nadleśnictwu Nowogard, które przygotowało i udostępniło obiekty „Zielonej Kuźni”
3.    Leśniczemu Pan Jarosław Olczyk, który przygotował palenisko pod grilla
4.    Diabetykom, którzy czynnie uczestniczyli w przygotowaniu spotkania.

Spotkanie integracyjne zostało dofinansowane przez Urząd Miejski w Nowogardzie
www.nowogard.pl

   Eugeniusz Tworek
        Prezes PSD
          Oddziału
Zachodniopomorskiego