Wypalenie zawodowe w działaniach pomocowych

W dniu 27- listopada 2023 r. w Bibliotece Miejskiej w Nowogardzie Nowogardzkie Forum Organizacji Pozarządowych oraz POLITES Szczecin przeprowadzili dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z Gminy Nowogard warsztaty tematyczne na temat:

  1. Wypalenie zawodowe w działaniach pomocowych – jak zadbać o siebie żeby nie spłonąć.2. Skąd czerpać pomysły na projekty działań wolontariackich, jak zrobić.
  2. Skąd czerpać pomysły na projekty działań wolontariackich, jak zrobić akcję, żeby była skuteczna a nie wiązała się z nadmiarową ilością pracy i środków finansowych. Inspiracje.
  3. Relacje, komunikacja – zasady komunikacji w organizacji – czy warto je ustalać i czemu to służy.

W warsztatach uczestniczyły: Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Lila-róż” w Nowogardzie, Klub Sportowy Oldboje „BOSMAN”, Stowarzyszenie dla Osób z Niepełnosprawnością Serduszko, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Nowogard, Koło Gospodyń Wiejskich w Osowie „Przyjaciele”, Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbięcinie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowogardzie, Sołectwo Ostrzyca. Uczestnikom zapewniono materiały warsztatowe i poczęstunek.

Eugeniusz Tworek
             Prezes
   Zachodniopomorskiego
         Oddziału PSD