VII Edycja Nowogardzkiej „Szkoła Cukrzycy” – Zakończona

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

18 maja 2018 r. wykładem Pani dr Marzeny Kargul „Zawał serca, udar mózgu – czy to też powikłania cukrzycy?  Zespół metaboliczny- problem społeczny XXI wieku.”  VII Edycja Nowogardzkiej „Szkoły Cukrzycy” została zakończona. Po zakończeniu wykładu uczestnicy otrzymali świadectwa uczestnictwa w VII edycji „Szkoły Cukrzycy” w Nowogardzie prowadzonej w ramach cyklicznej  ogólnokrajowej edukacji diabetologicznej przez Federację Porozumienie Zielonogórskie oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Każdy słuchacz otrzymał również drobne upominki ufundowane przez partnerów VII edycji szkoły. W imieniu własnym, Zarządu, diabetyków koła Nowogard oraz uczestników VII edycji szkoły składam serdeczne podziękowania:

  1. Lekarzowi prowadzącemu „Szkołę Cukrzycy” w Nowogardzie Pani dr Marzenie Kargul za bezinteresowne prowadzenie szkoły.
  2. Proboszczowi parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie ks. kanonikowi Kazimierzowi  Łukjaniuk za okazaną pomoc i nieodpłatne udostępnienie sprzętu i pomieszczeń Świetlicy Środowiskowej im. Św. Jana Pawła II.
  3. Urzędowi Miejskiemu w Nowogardzie za okazana pomoc i wsparcie w prowadzeniu Szkoły Cukrzycy w tym również za okazaną pomoc w dotarciu z informacją do osób zainteresowanych problemem cukrzycy za pośrednictwem strony internetowej www.nowogard.pl
  4. ks. Bartoszowi Wach oraz ks. Krystianowi Dylewskiemu za okazaną pomoc i wsparcie.
  5. Redaktorowi naczelnemu Dziennika Nowogardzkiego  Panu Marcinowi Simińskiemu za okazaną pomoc w dotarciu z informacją do osób zainteresowanych problemem cukrzycy.
  6. Redaktorowi portalu internetowego wNowogardzie.pl Panu Ryszardowi Zagórskiemu za okazana pomoc w dotarciu z informacją do osób zainteresowanych problemem cukrzycy.
  7. Pani Oldze Dankiewicz z firmy WÖRWAG PHARMA GmbH & CO. KG za czynne wsparcie VI edycji Nowogardzkiej „Szkoły Cukrzycy”.

Jednocześnie informuję, że w październiku 2018 w ramach ogólnopolskiego programu edukacji diabetologicznej rozpocznie się VIII edycja „Szkoły Cukrzycy” w Nowogardzie, na którą w imieniu Pani dr Marzeny Kargul oraz własnym zapraszam wszystkie zainteresowane osoby.

Zajęcia w Nowogardzkiej „Szkole Cukrzycy” są wspierane przez Urząd Miejski w Nowogardzie www.nowogard.pl

Eugeniusz Tworek
        Prezes PSD
Zarządu Województwa
Zachodniopomorskiego