ŚDWzC Nowogard 14-11-2018

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Nowogardzie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

14 listopada 2018r. nowogardzcy diabetycy obchody ŚDWzC rozpoczęli spotkaniem przed Ratuszem miejskim w Nowogardzie na którym w tym roku został wywieszony baner informacyjny o Światowym Dniu Walki z Cukrzycą z hasłem IDF na lata 2018-2019. W Nowogardzie jest prowadzona Nowogardzka „Szkoła Cukrzycy” w której lekarz prowadzący ją od ośmiu lat przekonuje słuchaczy, że jeżeli w rodzinie jest chory z cukrzycą to dotyczy to nie tylko jego lecz całej jego rodziny. Wpisując się w wytyczne IDF na nowogardzkim plakacie widnieje hasło „CUKRZYCA DOTYCZY CAŁEJ RODZINY”
Podczas spotkania został przeprowadzony w śród uczestników opracowany przez IDF test wiedzy o cukrzycy. Wynik wiedzy o cukrzycy w grupie biorącej udział w spotkaniu był bardzo wysoki. Pani dr Marzena Kargul prowadząca zajęcia w naszej „Szkole Cukrzycy”  może być dumna ze swoich słuchaczy. Po teście diabetycy udali się na spacer alejkami otaczającymi nasze jezioro. Pogoda była bardzo ładna mimo, że było już ciemno to spacer udał się wyśmienicie. Spotkanie zakończyło się ciepłym poczęstunkiem w restauracji Okrąglak. Jak co roku nie zabrakło wśród diabetyków przedstawicieli władz miejskich, był z nami wiceburmistrz Pan Krzysztof Kolibski.
W imieniu własnym oraz zarządu koła składam podziękowania Urzędowi Miejskiemu w Nowogardzie za udzielone diabetykom wsparcie. Restauracji „Okrąglak” za przygotowanie  poczęstunku  oraz diabetykom za udział w spotkaniu.

Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Nowogardzie zostały sfinansowane przez Urząd Miejski w Nowogardzie  www.nowogard.pl

   Eugeniusz Tworek
        Prezes PSD
          Oddziału
Zachodniopomorskiego