Ogólnopolskie Obchody Dnia Diabetyka, 40-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków i 100-lecia odkrycia insuliny

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ze względu na poprawę sytuacji oraz znoszenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, Zarząd Główny PSD podjął decyzje, że uroczystość ogólnopolskiego Dnia Diabetyka połączone z 40-leciem PSD oraz 100-leciem odkrycia insuliny odbędą się dnia 17.07. 2021 r. w Przemyślu, jednakże z zachowaniem limitu uczestników i przy ścisłym uwzględnieniu wytycznych sanitarnych. Uroczystości zostały rozpoczęte mszą św. w Archikatedrze Przemyskiej, po której pozostała cześć uroczystych obchodów odbyła się na Zamku Kazimierzowskim. W trakcie, których z województwa zachodniopomorskiego za zasługi w działalności społecznej na rzecz diabetyków zostali uhonorowani:
1.    Prezes Oddziału Powiatowego PSD w Wałczu Pan Mieczysław Jakub, Srebrnym Krzyżem Zasługi
2.    Lekarz prowadzący Nowogardzką „Szkołę Cukrzycy” Pani dr. Marzena Kargul, Kryształowym Kolibrem w kategorii Lekarz roku 2020.
Obchody zakończyły się uroczystą kolacją w Hotelu Marko.
W dniu następnym odbyła się wycieczka po okolicy (Kalwaria Pacławska, Arłamów, Ustrzyki Dolne, Solina, Zamek w Krasiczynie). W Ustrzykach Dolnych aura zafundowała uczestnikom dodatkowa atrakcje w postaci intensywnej burzy z gradem. Po powrocie czekało na nas przygotowane przez koło diabetyków z Przemyśla dodatkowe atrakcje przy ognisku. Z Oddziału Zachodniopomorskiego PSD w wydarzeniu uczestniczyło 7 osób.
W imieniu własnym oraz pozostałych uczestników składam gratulacje organizatorom obchodów wyrazy uznania za tak profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie wydarzenia.
Szczególne podziękowania składam Panu Januszowi Musz Prezesowi oraz członkom Koła PSD nr 15 w Przemyślu za gościnę i włożoną pracę w przygotowanie oraz przeprowadzenie obchodów.
Obszerna relacja z obchodów znajduje się na stronie ZG PSD pod adresem

Ogólnopolski Dzień Diabetyka, 40-lecie PSD oraz 100-lecie odkrycia insuliny – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

Z uroczystych obchodów była prowadzona bezpośrednia relacja, która jest dostępna pod poniższym linkiem:

Udział nowogardzkich diabetyków w obchodach
został dofinansowany przez Urząd Miejski w Nowogardzie
www.nowogard.pl

Eugeniusz Tworek
Prezes
Oddziału Zachodniopomorskiego
PSD


OLYMPUS DIGITAL CAMERA