Niebieski Ratusz w Nowogardzie 2017

Nowogard w dniu 21 października 2017 był miejscem gdzie odbyły się wojewódzkie obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, w których uczestniczyło ponad 250 osób.
Diabetycy z Nowogardu już od chwili reaktywowania działalności koła czyli od 2009 roku organizują co roku własne gminne obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Były to trzy duże konferencje organizowane w Nowogardzkim Domu Kultury, było to DiabeDance, na którym w Nowogardzie uczestniczyło około osiemset osób. Od sześciu lat czyli od 2012 roku w Nowogardzie w nocy z 13 na 14 listopada 2017 roku w geście solidarności z diabetykami Ratusz Miejski oraz znajdująca się koło jeziora fontanna są podświetlone na kolor niebieski. Podświetlanie tych obiektów w Nowogardzie stało się już pewnym rytuałem. Mimo, że w tym roku aura była nieprzychylna to jak  co roku po zapadnięciu zmierzchu grupa diabetyków spotkała się na placu przed ratuszem miejskim. Następnie udała się na spacer alejkami w otoczeniu zabytkowych murów obronnych z pierwszej połowy XIV wieku nad jeziorem nowogardzkim w kierunku świecącej się na niebiesko fontanny. W tym roku zapewne ze względu na zimną i deszczową pogodę wyjątkowo smakowała gorąca kawa i herbata, które czekały na diabetyków w restauracji „Okrąglak”. Jak co roku nie zabrakło wśród diabetyków przedstawicieli władz miejskich.
W imieniu własnym oraz zarządu koła składam podziękowania Urzędowi Miejskiemu w Nowogardzie za podświetlenie Ratusza Miejskiego i fontanny w nocy z 13 na 14 listopada 2017 r. na kolor niebieski symbolizujący wsparcie diabetyków w ich walce z chorobą. Restauracji „Okrąglak” za przygotowanie  poczęstunku,  oraz wszystkim diabetykom, którzy wzięli udział w spotkaniu.

Obchody Światowego Dnia walki z Cukrzycą są wspierane przez Urząd Miejski
w Nowogardzie  www.nowogard.pl

   Eugeniusz Tworek
        Prezes PSD
          Oddziału
Zachodniopomorskiego