Międzywodzie – turnus rehabilitacyjno integracyjny

W dniach od 05 do 12 października 2022 roku nowogardzcy diabetycy wspólnie z diabetykami ze Świnoujścia przebywali w Ośrodku Relax na turnusie rehabilitacyjnym. Bezpośrednio po przybyciu prezesi grup zorganizowali wspólne spotkanie organizacyjne, na którym zaproponowano uczestnikom dodatkowe atrakcje w czasie turnusu na które złożyły się m.in.

  1. Wieczorek zapoznawczy przy muzyce – własne działania diabetyków
  2. Spacer nad morzem z elementami gimnastyki grupowej – własne działania diabetyków
  3. Koncert Pani Marii Romanowskiej – diabetyka ze Świnoujścia – własne działania diabetyków
  4. Wycieczki po okolicy Międzywodzia –indywidualnie grupy diabetyków
  5. Ognisko sfinansowane przez Ośrodek Relax
  6. Muzyko terapia – własne działania diabetyków
  7. Koncert Gitarowy RETRO GITARY szczecińskiego zespołu grającego przeboje zespołu Czerwone Gitary, Krzysztofa Klenczona – organizator Ośrodek Relax
  8. Wieczorek pożegnalny – własne działania diabetyków

Turnus rehabilitacyjny należy zaliczyć do działania spełniającego oczekiwania w zakresie świadczonej przez Ośrodek Relaks rehabilitacji leczniczej, ważnym elementem był wolny dostęp do basenu, warunki socjalne na godnym poziomie. Cisza i spokój, bliskość morza, piękny kompleks leśny, gęsto usytuowane ławeczki na dojściu do morza. Na dodatek wspaniała słoneczna pogoda przez cały turnus.

W imieniu własnym oraz diabetyków uczestniczących w turnusie składam serdeczne podziękowania prezes Oddziałowi Powiatowo Grodzkiemu w Świnoujściu Pani Teresie Wilczek za zaangażowanie i wkład w prowadzeniu działań integracyjnych diabetyków na turnusie.  

Eugeniusz Tworek
Prezes PSD
Oddziału
Zachodniopomorskiego

Udział Nowogardzkich diabetyków został częściowo dofinansowany
przez Urząd Miejski w Nowogardzie
www.nowogard.pl