Łączą nas drzewa

21 kwietnia Leśników z Nadleśnictwa Nowogard odwiedziło wyjątkowo dużo gości. Okazją do spotkania była też wyjątkowa akcja „łączą nas drzewa” i jej motto przewodnie:

Las jest miejscem, gdzie człowiek może odnaleźć spokój i zjednoczyć się z naturą.

Na powierzchni przygotowanej do tegorocznego odnowienia w oddziale 168h Leśnictwa Olszyca spotkali się przedstawiciele wielu pokoleń, wielu jednostek organizacyjnych, wielu zakładów pracy, by wspólnie posadzić kawałek lasu.

Wszyscy korzystamy z dobrodziejstw, jakie daje las, w tym również z drewna.   Wobec tego wszyscy, którym udało się 21 kwietnia przybyć do Płotkowa, posadzili nowe drzewka w miejsce tych wyciętych. Na drewno będzie trzeba trochę poczekać 80, 100, a nawet więcej lat w zależności od gatunku.  Jednak tlen młode drzewka będą produkowały „od ręki”, a akumulacja dwutlenku węgla osiągnie swoje maksimum już po około 25 – ciu latach. Poprzednie pokolenia posadziły las dla nas. My posadziliśmy dla naszych dzieci, wnuków i prawnuków.

Bardzo dziękujemy: Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Goleniowie, Gminie Nowogard, Gminie Osina, Klubowi Honorowych Dawców Krwi, Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków, Szkole Podstawowej w Strzelewie oraz Błotnie, Klubowi Bosman Nowogard oraz parafiom w Strzelewie, Nowogardzie i Długołęce za Wasz udział w akcji

źródło: https://nowogard.szczecin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/Nmz9/content/lacza-nas-drzewa-to-fakt