KONFERENCJA Zachodniopomorskie Cukrzycaria

W dniu 23.03.2024 r. Koło Młodych Diabetyków wraz z Zach.-pom. Oddziałem Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zorganizowało konferencję poświęconą cukrzycy, żywieniu i chorobom met.

W ramach konferencji odbył się prelekcje dot. zdrowego żywienia i pierwszej pomocy przeprowadzone przez Członka Koła Koło Młodych Diabetyków przy Zachodniopomorskim Oddziale PSD i ratownika KPP Szymona Pilipczuka. Podczas konferencji uczestnicy wysłuchali wykładów dr Izabela Niedbał – Yahfont nt. „Cukrzyca co to za choroba”, neurolog dr Marzena Kargul nt. „Jak żyć z cukrzycą – Spojrzenie psychologa – Zaburzenia odżywiania- anoreksja, bulimia, diabulimia” oraz „Neurologiczne powikłania cukrzycy, czyli co cukrzyca robi z mózgiem”. Na koniec konferencji uczestnicy wzięli udział w panelu dyskusyjnym.

W trakcie konferencji młodzież, która wzięła udział we wcześniejszych warsztatach przygotowywała różnego rodzaju posiłki przeliczając je na wartości odżywcze takie jak węglowodany, białka i tłuszcze proponując uczestnikom zdrowe i ciekawe pomysły na posiłki. Uczestnicy konferencji mogli w sposób praktyczny nauczyć się przyrządzać zaproponowane posiłki jak również je odpowiednio przeliczać. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 60 osób. Każdy mógł skorzystać z rozmowy z lekarzem, zadać pytania dot. problematyki przedstawianej podczas konferencji i rozwinąć swoją wiedzę w zakresie cukrzycy czy zdrowego żywienia.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w projekt m.in. do Pana Eugeniusza Tworka – Prezesa Zach.pom. oddziału PSD, Pani Wiolety Pilipczuk – koordynatora projektu, Pana Leszka Baceli – dyrektora II LO w Nowogardzie. Dziękujemy również Marszałkowi Woj. Zach-pom #PomorzeZachodnie oraz Pracownikom Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA za wsparcie inicjatywy i dofinansowanie. Tak jak mówi młodzież biorąca udział w konferencji – mamy nadzieję, że za rok się spotkamy i przygotujemy wspólnie kolejne warsztaty, prelekcje i zdrowe potrawy

Projekt realizowany jest w ramach Programu Społecznik na lata 2022-2024. Program zainicjowany przez Marszałka Woj. Zach. Pom.

#PomorzeZachodnie#ProgramSpołecznik#społecznik#KARR

#Cukrzyca#zdrowie#ZachodniopomorskieCukrzycaria

Eugeniusz Tworek
Prezes PSD
Oddziału
Zachodniopomorskiego

Szymon Pilipczuk
Członek Koła Młodych Diabetyków
Ratownika KPP

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.