Koło Młodych Diabetyków – pomiar glikemii w szczecińskiej placówce Narodowego Funduszu Zdrowia

” Witajcie!
   Ogromnie się cieszę, że naszym pierwszym przedsięwzięciem jako Koła Młodych Diabetyków była akcja pomiaru glikemii w szczecińskiej placówce Narodowego Funduszu Zdrowia.
   Wydarzenie odbyło się 2.08.2022 r. w Szczecinie przy ul. Arkońskiej w budynku Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Wraz z pomocą Pani Natalii – pracownika instytucji – udało się zorganizować wydarzenie, w którym wzięło udział ok. 80 osób!
Do punktu pomiaru cukru przychodziły zazwyczaj osoby starsze mające już wcześniej do czynienia z pomiarami glikemii, a teraz chcące się upewnić czy wszystko jest w normie 😉
Były także młodsze osoby, kobiety, które przeszły przez cukrzycę ciążową i również chciały sprawdzić swój poziom glikemii obecnie – ku zadowoleniu, prawie, wszystkie wyniki były w normie! 88, 94, 90, 108, 118… mg/dl – same dobre wyniki, z których trzeba się cieszyć.
Widać przez to, że profilaktyka polegająca na „wyjściu do ludzi” z pomiarem cukru pokazuje im, że ich glikemie są w naprawdę świetne i że mają się z czego cieszyć, ale muszą sobie uświadomić, że istnieje druga strona medalu – cukrzyca, i jeśli nie chcą się z nią spotkać to ich zadaniem jest robić wszystko aby zachować swoje zdrowie w dobrej kondycji. 🙂
   Bardzo dziękuje Wszystkim, których spotkałam, dziękuje za rozmowy i wymianę doświadczeń.
Liczę na to, że przy najbliższych okazjach Wasze glikemie będą równie dobre!

Ania
Prezes Koła Młodych Diabetyków „