IX Plenerowe Rozmowy o Cukrzycy w „Zielonej Kuźni”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 02 czerwca 2018 odbyło się kolejne spotkanie nowogardzkich diabetyków w Zielonej Kuźni. jest to już z dziewiąty rok z rzędu, w którym dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Nowogard diabetycy mogą spędzić zdrowo i miło czas.
Zielona Kuźnia położona jest w samym sercu lasu, w środku Puszczy Goleniowskiej, pośród wspaniałych starodrzewi buka i dęba z urokliwą rzeką Trzechelską Strugą oraz zarastającymi śródleśnymi jeziorkami. Izba jednorazowo mieści ok. 80 osób, wyposażona jest w drewniane stoły, ławki, sprzęt multimedialny, duży grill wykorzystywany do przyrządzenia posiłku i zaplecze sanitarne. Obiekt wyposażony jest w urządzenia oraz materiały niezbędne do prowadzenia zajęć tj. tablice informacyjne, gabloty prezentujące elementy przyrody.
W spotkaniu uczestniczyły 32 osoby wśród których byli Burmistrz Nowogardu Pan Robert Czapla z małżonką i córką, dyr. SPSR Nowogard Pan Kazimierz Lembas oraz Piotr Suchy. Jak co roku pozostanie w naszej pamięci szczególna specyfika tego miejsca, na którą składa się miedzy innymi urok i atmosfera wnętrza i otoczenia Zielonej Kuźni. Leśniczy z Leśnictwa Trzechel Pan Jarosław Olczyk zadbał aby pod grillem zapłonęło ognisko, na którym zostały przygotowane potrawy.
Nie było szans aby spożywane pokarmy podniosły poziomy cukru diabetykom, zadbali o to sami diabetycy organizując wiele atrakcji na zewnątrz obiektu, które wymagały sporo ruchu i wysiłku fizycznego o dopełnienie, którego zadbał Pan Tadeusz Łukasiewicz zabezpieczając podkład muzyczny spotkania. Spotkanie przebiegało we wspaniałej koleżeńskiej atmosferze.

W imieniu własnym oraz diabetyków składam serdeczne podziękowania:

1.    Urzędowi Miejskiemu w  Nowogardzie, który dofinansował spotkanie
2.    Nadleśnictwu Nowogard, które przygotowało i udostępniło obiekty „Zielonej Kuźni”
3.    Leśniczemu Pan Jarosław Olczyk, który przygotował palenisko pod grilla
4.    Masarnia Krzemienna, która zabezpieczyła surowce na grilla.
5.    Restauracji „Okrąglak” za przygotowanie ciepłych posiłków.
6.    Diabetykom, którzy czynnie uczestniczyli w przygotowaniu spotkania.

Spotkanie integracyjne zostało dofinansowane przez Urząd Miejski w Nowogardzie
www.nowogard.pl

Eugeniusz Tworek
        Prezes PSD
         Oddziału
Zachodniopomorskiego