Ambasador Ukrainy

Ambasador Ukrainy w Polsce dziękował działaczom Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków za wsparcie diabetyków z Ukrainy

W uroczystej inauguracji IV Forum Liderów Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków dnia 22 kwietnia br. uczestniczył Mykola Hranovskyi – I Sekretarz Ambasady Ukrainy w Polsce. W liście odczytanym w imieniu Ambasadora Ukrainy w Polsce Wasyla Zwarycza, dziękował członkom PSD za wsparcie uchodźców wojennych z cukrzycą, którego udzielają od początku wojny w Ukrainie.

Treść listu

Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Anna Śliwińska odnosząc się do słów Mykola Hranovskyi – I Sekretarz Ambasady Ukrainy w Polsce stwierdziła:

Cieszę się, że dzięki naszej rozwiniętej strukturze w całej Polsce, mogliśmy wesprzeć naszych sąsiadów uciekających przed okrucieństwem wojny. Dzięki świadomości członków stowarzyszenia, a także świetnej organizacji, działamy bardzo prężnie w wielu miejscach w Polsce, niosąc pomoc potrzebującym diabetykom z Ukrainy właściwie o każdej porze dnia i nocy. Stowarzyszenie i jego członkowie zdali doskonale niełatwy test z pomocy drugiemu człowiekowi, z czego jestem niezwykle dumna.

W śród 57 punktów pomocy zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków znalazły się trzy w województwie zachodniopomorskim:

  1. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki
  2. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Nowogardzie
  3. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Powiatowy w Wałczu

Łączna suma pomocy, jakiej udzielili uchodźcom wojennym z cukrzycą działacze Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków wyniosła ponad 800 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe oraz rzeczowe na ten cel przekazały firmy: Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o., Boehringer Inhelheim oraz Medtronic Poland Sp. z o.o.

Pełną relację można zobaczyć na stronie ZG PSD pod poniższym linkiem

Eugeniusz Tworek
Prezes PSD
Oddziału
Zachodniopomorskiego