1000 drzew na minutę

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
21 kwietnia br., na terenie Leśnictwa Radosław w oddziale 87 h, Nadleśnictwo Nowogard w ramach ogólnopolskiej akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę” zaprosiło do udziału w niej przedstawicieli władz samorządowych, stowarzyszeń, Miejskiej Biblioteki w Nowogardzie, Straży Pożarnej. Akcja wiąże się z wiosennym sadzeniem lasu. W bieżącym roku w Nadleśnictwie Nowogard zaplanowano posadzenie na powierzchni około 130 hektarów około Miliona sadzonek wyhodowanych w leśnej specjalistycznej szkółce w Danowie. Ogólnopolska akcja „Sadzimy 1000 drzew na minutę” prowadzona przez Lasy Państwowe ma na celu miedzy innymi zwrócić uwagę społeczeństwa, że w miejsce wyciętych drzew są sadzone nowe drzewa.
Liczba tysiąc drzew na minutę wynika z faktu, że Lasy Państwowe sadzą co roku 500 mln nowych drzew. Gdy podzielimy 500 mln drzew na 365 dni w roku, a potem na 24 godziny i w końcu na 60 minut, otrzymamy liczbę 951. Tyle drzew mniej więcej zostaje posadzonych w minutę. Jeśli doliczymy do tego dosadzane biocenotyczne, krzewy, czy inne pojedyncze drzewa, to daje tysiącu. W akcji Nadleśnictwa Nowogard PSD Koło Nowogard reprezentowali Eugeniusz Tworek oraz Stanisław Wiśniewski.
W imieniu własnym oraz Nowogardzkich Diabetyków, za zaproszenie do udziału w tej szczytnej akcji składam serdeczne podziękowania:
Nadleśniczemu Panu Tadeuszowi Piotrowskiemu oraz pracownikom Nadleśnictwa Nowogard
 
 Eugeniusz Tworek
        Prezes PSD
Zarządu Województwa
Zachodniopomorskiego