Artykuły na temat

Nie tylko dla diabetyków – o pewnym syropie…

Co jakiś czas pojawiają się informacje o szkodliwości tak zwanego syropu
– glukozowo-   fruktozowego, który przyczynia się do otyłości i cukrzycy typu 2. Niestety, mimo wielu dowodów świadczących o niekorzystnym działaniu tego środka słodzącego na zdrowie nie jest on zabroniony, a wręcz przeciwnie jest szeroko stosowany w produktach spożywczych………

[Czytaj więcej]


Szkoła Cukrzycy

„Chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej”(prof. Joslin)

Cukrzyca nazywana jest epidemią XXI wieku. W Polsce jest około 3,1 miliona chorych. W ciągu ostatnich 15 lat zaobserwowano 3-krotny wzrost liczby zachorowań na cukrzycę. Chorzy z powodu leczenia cukrzycy i jej powikłań, ale także z powodu leczenia schorzeń towarzyszących często korzystają z porad lekarzy na wszystkich poziomach organizacyjnych ochrony zdrowia.
Obliczono, że co ósmy pacjent przychodzący do lekarza ma cukrzycę.

[Czytaj więcej]


Czy mamy szansę na Narodowy Program Zwalczania Cukrzycy?

O Narodowym Programie Zwalczania Cukrzycy, a także braku środków na jego realizację z prof. Leszkiem Czupryniakiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, rozmawia Alicja Dusza.

[Kliknij link do filmu]


Moja Słodka Przyjaciółka

Wiersz o cukrzycy
Pana Adama Kupca

Gdy ukończyłem siedem lat   
i przekroczyłem szkolne progi,
to ona wtedy polubiła,
moje pośladki, ręce i nogi.

[kliknij i czytaj dalej]


Rozpoznawanie zaburzeń Gospodarki Węglowodanowej


Chleb Typu KR – IRL

[Więcej]


Darmowy program komputerowy Mój Komputerowy Dietetyk 2.0 to elastyczne i przyjazne narzędzie do rejestracji i kontroli Twoich posiłków oraz aktywności fizycznej !

[Więcej]


Wyroby cukiernicze dla diabetyków

[Więcej]


O programie SENIOR

Coraz więcej osób mieszkających w Polsce nie stać na wykupienie niezbędnych leków. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób starszych. Co czwarty Polak rezygnuje z kupowania niezbędnych leków. Taką decyzję podejmuje aż 40% starszych osób. Jest to zjawisko bardzo niepokojące. [Więcej]

Uwaga: Informacje